• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

EMİRLİ MAH. YAŞAR DOĞU DERNEĞİ

Kavak Emirli Mah. Yaşar Doğu Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma DerneğiDernek Başkanı : Naci Cingöz
                       Tel : 0 543 361 57 03
2010 yılı Haziran ayında kurulan derneğimizin 170 üyesi bulunmaktadır. Derneğimiz kurulduğu günden itibaren Emirli halkına hizmet etmektedir. Derneğimizin amacı Samsun'da ve Türkiye'de bulunan Emirli Mahalle sakinleri ile birlik olup, mahallemizin ihtiyaçlarını karşılamak, mahallemizi güzelleştirmek, yardıma muhtaç köylülerimize destek olmak, sosyal etkinlikler ile Emirli Mah.halkının birlik ve beraberliğini sağlamaktır. 
Derneğimiz kurulduğu günden itibaren başta cenazesi olan üyelerimizin acılarına ortak olmak ve üzerindeki sıkıntıyı paylaşmak amacıyla hareket etmektedir. Dernek olarak Samsun'da vefat etmişse, cenazenin köyümüze naklini sağlamakta, taziyeye gelenleri ağırlamakta, yeme içme ve dinlenme ihtiyaçlarını gidermekteyiz. Düzenlediğimiz çeşitli sosyal aktiviteler ile köylülerimizi bir araya getirmekte, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmekteyiz. 
Derneğimiz üyelerimizin katkıları ile Emirli Mahallesini daha yaşanabilir bir yer haline getirmek ve köy dışındaki halkımızla bir bütün olmayı hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda Kavak Dernekler Federasyonu'na dahil olan Derneğimiz KADEF'in gücünü de arkasına alarak önemli çalışmalar yapmıştır. Kavak'ın ve Türkiye'nin medarı iftarı olan efsane güreşçi Yaşar Doğu'nun köyümüzde mevcut evinin müze haline dönüştürülmesi için KADEF devreye sokulmuş, KADEF Başkanı Sayın Op.Dr. Yılmaz Karagöz'ün büyük gayretleri sonucu, başta Sayın Valimiz olmak üzere yerel yöneticiler bu olaya el atmıştır. Hisseli olan bu evin hissedarlarına ulaşabilmek, muvafakatname belgesi alabilmek ve restorasyon çalışmaları yapılabilmesini sağlamak için derneğimiz ve KADEF 2 yıl boyunca gayret göstermiştir. Bu gayretlerin neticesi sonucu tüm ilgili evraklar Kaymakamlık vasıtasıyla İl Özel İdaresi'ne teslim edilmiştir. Özel İdare Yaşar Doğu Müzesi için proje ihalesini gerçekleştirmiş olup, şu an çalışmalar devam etmektedir. Yaşar Doğu'nun 100. Doğum Yılı olan bu yıl içerisinde Müzeyi köyümüze kazandıracağız. 
Köyümüzde Yaşar Doğu müzesinin olması, köyümüze çok sayıda ziyaretçinin gelmesini sağlayacağından, dernek olarak bundan sonra daha fazla desteğe ihtiyaç duymaktayız. Köyün güzelleştirilmesi çalışmalarına başlamak istiyoruz. 
Biz istiyoruz ki köyümüzden olan askerliğini yapmış düzenini kurmuş her gencin derneğimize üye olmasını ve yapılacak çalışmalarda aktif olarak görev almasını bekliyoruz. Sonuç olarak derneğimize yapılan her türlü katkı tekrar köyümüze ve üyelerimize hizmet olarak geri dönecektir. Aklınızda bulanan sorularını için veya yapacağınız fikir ve teklifler için telefonum her zaman açıktır. Aramaktan çekinmeyin. Yeterli el birliği ile köyümüze güzel şeyler yapalım. Gelin sizlerde üyemiz olun. Buradan dernek olarak gerek Samsun'da gerekse dünyanın bir ucundaki tüm köylülerimize selamlarımı sunuyorum. 
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.523631.6499
Euro34.198934.3359