• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Federasyon merkezi SAMSUN’da bulunan Kavak Dernekler Federasyonu (KA-DEF), 5253 sayılı Dernekler Kanunu hükümlerine göre 2010 yılında kurulmuştur. Siyasi amacı olmayan sadece SAMSUN merkez,  KAVAK ilçe ve köylerinin kalkınması, sosyal yardımlaşması ve dayanışması amacıyla faaliyetlerine başlayan KA-DEF, hemşehri derneklerini kapsayan tüzel kişiliğe sahip sosyal bir teşekküldür.


Kendi ilke ve amaçları doğrultusunda yapacağı çalışmalarda bağımsız hareket ederek kamuoyu bilincini oluşturmayı hedefleyen KA-DEF, üye dernekler ile yöre halkının kültür ve geleneklerine, insanı değerlere saygılı yaklaşmak ve dayanışmayı temin etmek için plan ve proje oluşturmaktadır.

Federasyona üye derneklerin çalışma ve uygulamalarını kolaylaştıracak ve geliştirecek idari bir yapıya sahip KA-DEF, derneklerden gelen bilgiler doğrultusunda, problemlere çözüm üretilmesi ve derneklerde uygulanmasına öncülük eder.

Eğitim, kültür, tarih, sosyal, spor, sağlık ve sanat alanında katma değer projelerle çalışmalarını yürüten KA-DEF, sosyal faaliyetleri toplumun beklentilerini karşılayacak şekilde gerçekleştirmektedir.

Alanında bölgesel lider sivil toplum kuruluşu olan KA-DEF, kurulmuş ve kurulacak olan bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda sivil toplum kuruluşlarına kurucu/üye sıfatıyla katılarak çalışmalarına 61 hemşehri derneğiyle sürdürmektedir.

Federasyon yönetimini, 10.04.2022 tarihinde,  İlkadım Gazi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen KA-DEF 5. Olağan Genel Kurul seçimleri  KA-DEF Başkanı Bayram ERİŞGİN ve Yönetim listesi güven tazelemiştir... 

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466