• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

DUMAN MAHALLESİ DERNEĞİ

Kavak Duman Mahallesi Yardımlaşma ve DayanışmaDerneği
 Ahmet Özdoğan
Duman Dern.Bşk
    
Kavak Duman Mah.Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz 2008 yılında kurulmuştur. Derneğimiz kuruluş amacına uygun olarak 5 yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir. Dernek faaliyetlerini yürütebilmek için ilk olarak köyümüze dernek odası yaptık. 

Mahallemizin ortak kullanım alanlarına yönelik olarak da hizmetler gerçekleştiren derneğimiz köyümüzdeki caminin eksikliklerini gidermiştir. Mah. camisinin kiremitlerini değiştiren derneğimiz, camimiz ile köy odasının camlarını komple pimapen olarak değiştirdik. Camimizin ön kısmının boya ve tadilatını gerçekleştirdik.


2008 yılından itibaren her yıl yaz şenlikleri düzenliyor, 1000 kişiye yemek veriyoruz. Bunun için şenlik alanını düzenledik. Köyümüzün piknik alanlarına su bağlayıp, lavabo ihtiyaçlarını giderdik. Sesimizi duyurmak amacıyla internet sitesi kuran derneğimiz, insanlarımızın birlik ve beraberliğini pekiştirmek için yemekli toplantılar da düzenlemektedir. Tıpkı sevinçleri paylaştığımız gibi insanlarımızın acısını da paylaşan derneğimiz, cenazelerde yemek çıkarma işini üstlenerek cenaze evinin yükünü hafifletmektedir. 

Mahallemizin ortasından geçen derenin ıslahı gerekmektedir. Bunun için harekete geçen derneğimiz 2013 yılında başlamak üzere dere ıslah projesi çalışmalarını yürütmektedir. 


Derneğimizin daha iyi hizmet verebilmesi, köyümüzü daha yaşanabilir hale getirebilmesi için Duman Mahalleli tüm hemşehrilerimizi derneğe üye olmaya çağırıyorum. Aylık bir sigara parası olan üye aidatları ile tüm bu hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Dernek başkanı olarak insanlarımızı derneğimize duyarlı olmaya, ve bu hizmet yarışında bizlere destek vermeye çağırıyorum. 
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265