• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

DEMİRCİ MAHALLESİ DERNEĞİ


Kavak Demirci Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma DerneğiFETHİ KAYA 
DEMİRCİ DERN.BŞK


Demirci Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2008 yılı Nisan ayında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren üye kayıt işlemlerine başlanmıştır. Üye sayımız 203 olup, halen üye kayıtları devam etmektedir. 
Derneğimiz köyün ihtiyaçları olan ve köyün ortak malları bulunan Mah. Cami ve çevresi,Mah.mezarlığı ve çevresi ile dar yolların genişletilmesi gibi çalışmaları Köy Yönetim Kurulu ile birlikte gerçekleştirmektedir 
Bu bağlamda köyümüzün yolu genişletilmiş ve asfalt dökülmüştür. Camimizin önüne şadırvan ve tuvaletler yapılmıştır. Köy imamı için lojman yine cami avlusu içerisinde inşa edilmiştir. Caminin diğer ihtiyaçları karşılanmıştır. 
Mah.mezarlığının çevresi köylülerimizin katkılarıyla çevrilmiştir. Derneğimiz kurulduğu günden bu güne köylülerimizin cenazeleri için gerekli olan her türlü ihtiyacı ücret almadan karşılamaktadır. Cenaze sahibinin acısın hafifletmek amacıyla hareket eden derneğimiz cenazeye katılanların yemek ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. 
Bütün bunlar tek başına kimsenin yapamayacağı şeylerdir. Aylık 5 TL gibi çok cüzi miktarda ödenen paralarla bu büyük işlerin altından kalkmaya çalışıyoruz. Köyüne sahip çıkmak, geldiği zaman daha modern bir köy ve çeşitli sosyal aktiviteleri olan bir yerleşim alanı bulmak istiyorsak, bir sigara parası dahi olmayan üyelik aidatlarımız ile köyümüze sahip çıkalım. 
Şu anda köyümüze aşevi yapmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İnşallah bu yıl yemekhane ve aşevini köyümüze kazandırmaya çalışacağız. Amacımız köyümüzdeki insanların birlik ve beraberliğini sağlamak, gurbette olan insanlarımızın da göğsünü kabartmaktır. Köyümüz ile ilgili her türlü problem, ihtiyaç, dilek, temenni, sorusu olan herkes yukarıda yazılı telefon numarasından bize ulaşabilir. 
Bu arada Kavaklının ortak sesi KADEF'ten çıkar anlayışı ile Kavak Dernekler Federasyonu'na katılan Demirci Köyü Derneği, federasyon içerisinde de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. KADEF'in bir parçası olarak uyumlu çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Tüm Kavaklı hemşehrilerimiz kendi köylerine ve KADEF'e ellerinden gelen her ölçüde yardımcı olmalarını isterim. Çünkü bu birleşmelerin tek gayesi Kavaklı hemşerilerimize hizmet etmektir. 
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419