• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

BELALAN DERNEĞİ


                          BELALAN DERNEĞİ
            

YAŞAR KAYHAN
Belalan Mah.Dernek Başkanı 
Dernekler sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır. Dernekler birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, amaçlar. Üyeler ve hemşehriler arası iletişim kurar. Projeler üretir, hayata geçirme çabası gösterir. Köyümüz derneği de bu amaçlar çerçevesinde kurulmuştur. Dernekçilik zor iştir. Kurmak kolay ama yaşatmak büyük enerji ve özveri ister. Dernekte görev alanların gücü, kuvveti enerjisi sizlersiniz. Sizler olmakdan dernek yaşamaz. Derneğin daha verimli çalışabilmesi için üyelerin görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi önemlidir, gereklidir. 
 
 
Kavak Dernekleri olarak KADEF çatısı altında birleştik, "İlçemizin ve köylerimizin sesini duyurabilmek, köylerimize daha çok hizmet edebilmek ve Samsun'da biz de varız diyebilmek için gücümüzü birleştirdik. Kavak Dernekler Federasyonu'nu oluşturduk. Bu oluşumda emeği geçen başta KADEF Genel Başkanımız Sayın Op.Dr. Yılmaz Karagöz'e, Kavak Köy Dernekleri'nin başkanları olan arkadaşlarımıza özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

Değerli dostlarım, derneğimizin 2010 yılındaki kuruluşundan bugüne kadar üyelerimizin yanında olmak yolunda, sevgi, saygı, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, hoşgörü duygularını hep göz önünde tutarak birlik beraberliği sağlama yönünde yardım faaliyetlerimiz olmuştur.

1- Üyelerimizin yapmış oldukları düğün, nişan gibi mutlu günlerine iştirak edilerek ve çiçek gönderilerek onurlandırılmışlardır.

2- Üyelerimizden hastalanan ve yaşlı olanları heyet halinde ziyaret edilerek yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı ifade ettik.

3- Üyelerimizden vukuu bulan cenaze törenlerine üyelerimizin katılımları için araba temin edilmiş, Belalan Köyüne gelenlere, cenazeye katılanlara yemek verilmiştir.

4- 2010 yılında köyümüzde şenlik yapılarak birlik ve beraberlik sağlanmış neşeli bir gün geçirilmiş (mevlit okutulmuştur).

5- Camimizin abdesthanesine güneş enerjisi taktırılarak sıcak su kullanımı sağlanmıştır.

6- 2010 yılında, Samsun?da, 2011 yılında köyde Ramazan iftar yemeği verilmiştir.

7- 2012 yılında Kadef Lokalinde yemek verilmiş ve Aks Televizyonuna canlı yayın programına üyelerimizle katılınmıştır.

8- Mahallemiz karayolu kavşağına kapalı durak kurdurulmuştur.

9- Mah. Camii ihata duvarı yapımı için 200 torba çimento sağlanmıştır.

10- Mah.Camii bahçesine 110 adet çam ve diğer çeşit fidanlar dikilmiştir.

11- Cami bahçesine 9 adet oturak, 3 adet çöp kutusu, 1 adet elektrik süpürgesi sağlanmıştır.

12- Cami bahçesine döşeme için kaldırım taşı gönderilmiş ve göndermeye devam edilecektir.

13- Cami Mah. İmamı lojmanı ve oturma odası dış çevresi badana, boyası temin edilmiştir. Bu yapılan faaliyetlerimize güneş enerjisi dışında üyelerimizin katkısı olmamıştır.

 
 
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.523631.6499
Euro34.198934.3359