• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

AZAKLI MAH. DERNEĞİAzaklı Mahallesi Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Mirasları Yaşatma ve Koruma Derneği

Dernek Başkanı Selamet Kayaoğlu

0 536 811 53 25

2008 yılının Ocak ayında kurulan derneğimizin 481 üyesi bulunmaktadır.  Derneğimiz amacına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve Azaklı Mahallesinin ihtiyaçlarını gidermektedir. 

Azaklı Mahallemiz dışarıya özellikle Samsun'a çok büyük göç veren bir mahalledir. Bu nedenle mahallemizdeki birçok ihtiyaç ancak birlikte hareket edilerek giderilebilmektedir. Örneğin mahallemizin ortak giderinin hepsini derneğimiz karşılamaktadır. Caminin halılarının değişmesi, ses cihazlarının yeniden alınması, Kandil geceleri ikramları derneğimizden karşılanmaktadır. Derneğimiz kurulduğu tarihten itibaren köyümüzdeki tüm cenazelerin masrafları karşılanmakta, cenaze yemekleri hazırlanmakta, başsağlığına gelen herkes en güzel şekilde ağırlanmaktadır. Bu yapılırken cenaze sahibinden hiçbir maddi bedel alınmamaktadır. Tüm maddi giderler dernek tarafından karşılanmaktadır. Mahallemizdeki yoksul insanlara gerektiğinde maddi kaynaklar sağlanmakta, kendilerine yalnız hissetmemeleri için çeşitli yardımlar yapılmakta, hal ve hatırları sorulmaktadır.Derneğimizce mahallemizde özellikle hasta ziyaretleri gerçekleştirilmekte ve düğünlerdeki gençlerimiz yalnız bırakılmamaktadır. 

Sosyal etkinliklerin yapılması için ve aş evi olarak kullanılması için 500 metre kapalı alana sahip bir yemekhaneyi mahallemize 2013 yılında kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Genel kurul toplantımızda tüm üyelerimizle böyle bir karar aldık. Uygulamaya yaz ayında başlanacaktır. Yine genel kurulda alınan karar gereğince Kadir geceleri köyümüzün camisinde mevlüt okutulması ve katılanlara yemek ikramı yapılması kararlaştırılmıştır. 

Kendisini Azaklı kabul eden,Azaklı'da benim bir damla da olsa katkım olsun diyen Mahallede- İlçe Merkezinde - Samsun'da ve gurbette olan mahallilerimizin derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Gelin hep birlikte kederlerimizi ve sevinçlerimizi paylaşalım. Mevcut üyelerimize de aylık 10 lira gibi bir sigara parası olan aidatlarımızı düzeni ödeyerek bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Derneğimizin yaptığı tüm hizmetler yine size dönecektir. Dolayısıyla hepimizin kendi geleceğimiz için derneğimize sahip çıkmalıyız. 

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466