• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

BAŞKAN BAYRAM ERİŞGİN MESAJI

KA-DEF GENEL BAŞKANIMIZIN MESAJI

      Değerli Hemşerilerim;

      Federasyonumuzun  5.Olağan Genel Kurul Toplantısını 10.04.2022 Tarihinde Sizlerin Yoğun Katılımı ile Birlikte Şenlik Havasında Yaptık. 

Şahsıma Göstermiş Olduğunuz Teveccühle  KA-DEF Genel Başkanlığına Seçilmiş Bulunmaktayım.

Tüm Dernek Başkanlarıma Ve Delegelere Şükranlarımı Sunuyorum.  Benimle Birlikte Seçilen Yeni Yönetim Kurulu – Denetim Kurulu Ve Disiplin Kurulu Üyelerimize De Yeni Görevlerinin Hayırlı Olmasını Diliyorum.

          Saygı Değer Hemşerilerim,

  Bizler 2010 Yılında Samsun’daki Tüm Kavak Köy Derneklerini Tek Çatı Altında Birleştirmek Amacıyla 15 Kurucu Derneğimiz Ile Beraber Federasyonumuzu Kurduk. 2022 Yılı Itibarı Ile 61 Dernek Federasyonumuz Çatısı Altında Faaliyetlerini Yürütmektedir. Hedefimiz Tüm Köy Derneklerimizi Federasyon Çatısı Altında Toplamak.

 KA-DEF Bünyesinde Bulundurduğu Dernek Sayısı Ile TÜRKİYE’de Birinci Sıralarda Olduğunu Tahmin Etmekteyim.

 Aşık Veysel’in Dediği Gibi Biz Buralara “UZUN İNCE BİR YOLDAN”  GEÇEREK, ZORLUKLARLA MÜCADELE EDEREK GELDİK.

       Çok Büyük Çabalar Ve Gayretler Çok Şükür  Meyvesini Verdi.

 Bugün Itibari Ile Federasyonumuz Samsun’daki En Etkili, En Kurumsallaşmış, En Kuşatıcı Ve Hemşerileri Tarafından En Çok Sahiplenilen Bir Sivil Toplum Örgütü Haline Geldiği 2022  Yılında Gerek Yerel, Gerekse KA-DEF 5.Olağan Genel Kurulunda  Gücünü Göstermiştir.

      Federasyonumuz Bugün Itibari İle 61  Köy Derneğini Bünyesinde Barındırmaktadır. Yukarıda Da Belirttiğimiz Gibi Hedefimiz Tüm Köy Derneklerimizi  Federasyonumuz Çatısı Altında Toplamaktır.

Kavaklı Hemşehrilerimiz, Federasyon Sayesinde Tarihindeki En Örgütlü Yapıya Ve Kurumuna Kavuşmuştur. Federasyon Bu Güne Kadar Kavak’lılar Tarafından Oluşturulmuş En Makbul Ve Herkesin Birlikte Hareket Etmeyi Arzuladığı Bir Kurum Mahiyetindedir.

     Federasyonumuzun Kuruluşu Olan 2010 Yılından Beri Milletvekillerimiz, Bürokratlarımız, Iş Adamlarımız Ve Siz Değerli Hemşerilerimizle Sürekli Iç Içeyiz, Istişare Hâlindeyiz. Hemşerilerimize Hizmeti Bir Vazife Bilerek Burada Bulunduğumuzun Da  Bilincindeyiz.

      Samsun’un Geniş Gönül Dergâhında Herkese Yetecek Kadar Yer Var, Muhabbet Var, Dostluk Var, Kardeşlik Var. Bizler Bu Anlayışı Sözle Değil Tavırlarımızla Da Bugüne Kadar Gösterdik Ve Ispatladık.

      Kurulduğumuz Günden Bu Güne Sahip Olduğumuz Çizgimizden Hiçbir Zaman Taviz Vermedik. Samimi Tavrımızı Daima Muhafaza Ettik. Asla Hemşerilerimizin Değerlerine Muhalif  Tavır, Duruş Ve Söylem Içinde Bulunmadık. İnsanımızın Kafasını Aşağıya Eğdirecek Hiçbir Hal Ve Harekette Bulunmadık. Dik Durduk Ama Diklenmedik.

      Her Zaman Insanımızı Önceledik. Onlardan Gelen Talepleri Elimizden Geldiğince Karşılamaya Çalıştık. İnsanımızın Sesi Olmaya, Onların Dertleri Ile Dertlenmeye Çalıştık.

         Birçok Faaliyetlerimizle Samsundaki’daki Insanımıza Dokunuyoruz, Onlarla Iç Içe Oluyoruz, Onların Dertleri Ile Dertleniyoruz. Onlara Tepeden Bakan Bir Yaklaşım Içerisinde Asla Olmadık. Bundan Sonrada Onlarla Bir Olacağız Ve Onlarla Yolumuza Devam Edeceğiz.

Bizler, Tüm Hemşerilerimizi Kucaklıyoruz. Çünkü Onlar Bizim Insanımız, Bizim Parçamızdır . Hiç Kimseye Küskün Ve Dargın Olmamız Mümkün Değildir.

Konumumuz Ve Yerimiz Itibariyle Buna Kesinlikle Hakkımızın Olmadığını Da Biliyoruz. Allah’ın Izniyle Yolumuza  Devam Ediyoruz.

       Bizler Bugüne Kadar Olduğu Gibi Arkamızda Sizlerin Desteğini Hissettikçe Daha Başarılı Işler Yapacağız Inşallah. Daha Ileri Gideceğiz. Geleceğe Daha Güvenle Yürüyeceğiz.

     Gelecek Samsun Ve KAVAK’lı Için Inşallah Daha Iyi Şeyler Getirecektir.

 Biz Yola Beraber Çıktıklarımızı, Yolda Bulduklarımıza Değişmeyen;  Karakter Sahibi Insanlarız.

      Allaha Emanet Olunuz. Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun.

 

KA-DEF  Genel Başkanı

BAYRAM ERİŞGİN

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466