• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

YOSUNLU MAH. DERNEĞİ

Kavak Yosunlu Mahallesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

CAVİT YILDIRIM ile ilgili görsel sonucu

Dernek Başkanı Cavit Yıldırım

Tel: 0541 851 78 12

Derneğimiz 2011 yılında kurulmuştur. Derneğimizin kurulma amacı, mahallemizin ortak gelenek, görenek ve ananelerini yaşatmak, mah.sakinleimizi bir arada tutmak, birlik ve beraberliği sağlamak ve mahallemizin ortak hizmet alanlarının giderlerini karşılamaktır. 

Bu bağlamda derneğimiz kurulduğu günden itibaren mahellemize yönelik hizmetlerini sürdürmektedir. Cenazelerde yemek, mevlüt ve araç tahsisi gibi hizmetler sağlanmaktadır. Mahallemiz çok acilen bir yemekhane, bay bayan lavabo, şadırvan, morg ve cenaze yıkama yeri gibi tesislere ihtiyacı bulunmaktadır.  Dernek olarak sırasıyla bu ihtiyaçları karşılayabilmek için hareket etmektedir. Derneğimize katkı vererek çalışmalarımızı rahat bir ortamda yapabilmemizi sağlamak amacıyla Hacıbeyoğullarından köylümüz Sayın Mehmet Cömert ve Mustafa Cömert köydeki ahşap evini yeri ile birlikte derneğimize bağış yapmıştır. En büyük sıkıntılarımızdan biri olan yemekhane ve hizmet binamızın yapılmasına vesile olmuşlardır. Kendilerine bu yapmış oldukları bağıştan dolayı Dernek Yönetim Kurulu ve üyelerimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Bu binamızın etüt çalışmaları ve proje çizim işlemleri bitirilerek inşaat ruhsatı derneğimiz tarafından İl Özel İdare Müdürlüğü'nden alınmıştır. İnşaatımıza muhtemelen Mayıs ayında başlanılacaktır.

Derneğimiz kısa bir süre önce kurulmasına rağmen üyelerine cenaze hizmetlerinin dışında önemli etkinlikler gerçekleştirmiştir. Etkinlikler kapsamında mahellemizin tanıtımı videoya alınmış, tüm Türkiye'ye gösterilmiştir. Köyümüzün daha faal olabilmesi için KADEF çatısı altındaki dernekler arasına katılınmıştır. Ayrıca köylülerimizi bir arada tutmak, birlikteliğimizi geliştirmek amacıyla, İlkadım Belediyesi Unkapanı Düğün Salonu'nda toplu yemek verilmiştir. 

Yosunlu olan adı Saraykent olarak değiştirilmiş fakat 2016 yılında eski adı olan Yosunlu Mah. ismine tekrar dönülmüştür.

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265