• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

TEPECİK MAH.DERNEĞİ

Kavak İlçesi Tepecik Mah.Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Derbek Başkanı: Celal KESENCİ

Tel:0543 914 55 68

TEPECİK MAHALLESİ KURULUŞU VE FAALİYETLERİ

       Dernekler sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır ve tüzükle çalışırlar. Derneğimiz 2009 yılında Kurucu Dernek Başkanımız Aslan TÖRE ve Kurucular Kurulu tarafından kurulmuş olup, özverili çalışmaları ile bugünlere gelinmesine vesile olmuşlardır.

      Derneğimiz aynı zamanda sesimizi, gücümüzü, İlçemizin gücü ile birleştirerek KADEF'in (Kavak Dernekler Federasyonu) kurulmasında kurucu rolü almıştır. Bugün bölgemizin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Kavak Dernekler Federasyonunda Genel Başkan Yardımcısı olarak hizmet etmeye çalışıyorum

Kurucu Başkanımızın Mahallemize Muhtar seçilmesi neticesinde 2014 yılında Başkan ve Yönetim Kurulu değişikliği yapılmıştır. 

DERNEĞİN FAALİYETLERİ

  1- Yemekhanemizin her türlü eksikleri giderilmiş olup, misafirlerimizin yemeklerini rahat bir ortamda yemeleri için hizmete hazır hale getirilmiştir.

  2- Gasılhanenin yapım işleri tamamlanmış olup, kullanıma açılmıştır.

  3- Mezarlık çevresine selvi fidanları dikilmiştir. Ayrıca Mahallemizde sırt başı ve gavur evi denilen mevkilere ihlamur fidanları dikilmiştir.

  4- Geleneksel piknik şenlikleri başlatılıp, üyelerimizin birbirleri ile ailece tanışma imkanı sağlanmıştır.

  5- Düğünlerde ve sünnetlerde üyelerimizin evlatlarına 1 adet çeyrek altın takılmaktadır. Cenazelerde her cenaze için 500 kişilik yemek çıkarılmaktadır. Üyelerimizin cep telefonlarına cenaze, düğün, nişan, mevlit, hastalık ve bayramlarda bilgi mesajı çekilmektedir. Ayrıca cenazelerde Samsun şehir merkezinden Mahallemize araç kaldırılmaktadır.

  6- Camimizin ısıtma sistemi tabandan ve son sistem ısıtmalı olarak yaptırılmıştır.

  7- Camimizin ana elektrik hattı yenilenmiştir.

  8- Cenazelerimiz için yaz ve kış mevsimlerinde kullanılmak üzere klimalı tabut alınmıştır.

  9- Dini bayramlarda arefe akşamları yemekhanemizde yemek verilip, geçmiş insanlarımız adına mevlit okutulmaya başlanmıştır. 

  10- Camimizin alt katındaki küçük oda tadilat yaptırılarak soğuk havalarda namaz kılmak için hizmete açılmıştır.

  11- Oturma odası olarak kullanılan mekanı atıl durumdan tadilat yaptırarak toplantı salonu olarak hizmete açılmıştır.

  12- Lojmana bitişik olan uygunsuz durumdaki abdesthane yıkılarak yerine daha güzel yeni abdesthane hizmete sunulmuştur.

  13- İmam lojmanının bitişiğindeki boş lojmanın bir bölümü tadilat yaptırılarak bayanlara Kuran Kursu olarak hizmet vermeye başlamıştır.

  14-  Orta çeşmeyi yenileme gereği üzerine ve meydan görünümünü de güzelleştirmek adına yeniden yaptırılarak hizmete açılmıştır.

  15- Kavak Belediye Başkanlığına ihtiyaca binaen taleplerimiz olmuştur. Bu taleplerimizden 1 adet fırın, abdesthanenin ahşap kısmı, piknik masaları, piknik yolu, mezar yolunun mucurlanması gibi bazı hizmetler yerine getirilmiştir.

  16- Bayram sabahları börek ve tatlı ikramlarımızın yanında büyük bir semaver ile çay hizmeti verilmektedir.

  17- Yemekhane ve toplantı salonumuza dolaplar yapılmıştır. Ayrıca yemekhanemizin tablot tabakları yenilenmiş ve 155 adet tabure alınmıştır. 

  18- Mezar kazma ve diğer işlerde kullanılmak üzere jeneratörlü hilti alınmıştır.

  19- Toplantı salonu için kış aylarında kullanılmak üzere 1 adet soba alınmıştır.

  20- Camimizde kullanılmak üzere 1 adet ses cihazı alınmıştır.

  21- Yemekhane için 5000 TL karşılığında 500 adet tabak alınmıştır.

 DEĞERLİ ÜYELERİMİZ

       Hizmetin sınırı olmaz. Dernek imkanlarımız sınırlı. Bu yaptıklarımızın tamamına yakını, sponsorlu ve hayırsever üyelerimizin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Üye aidat gelirlerimizle cenaze, düğün ve diğer giderlerimiz karşılanmaktadır.

     Bizler yönetim olarak özverili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üye sayımız 172 dir. Üyelerimizden daha fazla üye olmayan insanlarımız bulunmaktadır. Bu mahalle hepimizindir, acımızda mutlu günümüzde zor günlerimizde birbirimize ihtiyacımız vardır.

     İlimizde ve diğer illerde üye olmayanların daha güzel hizmetler için üye olmalarını talep ediyoruz. Çorbada tuz arıyorsak elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Ben Derneğimiz Başkanı olarak gururla mahallemizin hizmetkarıyım.

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419