• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

ORTAKÖY MAH.DERNEĞİ

Ortaköy Mahallesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma DerneğiDernek Başkanı : 
İlhan ÖZER

Tel: 0532 508 30 37

Ortaköy Mahallesi Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 2009 yılında kurulmuştur. Derneğimiz kurulduktan itibaren köyümüz için çalışmalar yapmış, ilk olarak köy camisinin kubbesinin çatısını yaptırmıştır. 

Çalışmalarımızı arttırabilmek, sesimizi daha da geniş kitlelere duyurabilmek için KADEF çatısı altındaki Kavak Dernekleri arasına girdik. 2010 yılında ise camimizin çerçevelerini değiştirdik. 2011 yılında köy mezarlığımızın çevresini beton direklerle çevirdik. 2012 yılında köyümüzde bulunan 2 çeşmeyi iptal ederek, bu çeşmelerin yerine yenisini yaptırdık. Köyümüzün içme suyunun yetersiz olması nedeniyle, yeni su hattı ile köyümüzün suyunu arttırdık. Derneğimiz kuruluşundan itibaren Ramazan bayramlarında sosyal içerikli etkinlikler tertip etmekteyiz.

Bu arada hiçbir köyde olmayan şelalemiz ve şelaleden oluşan gölümüz, 2 adet eski su değirmenlerimiz ve meralarımız görülmeye değerdir. Bu nedenle Derneğimiz Kültür ve Turizm Müdürlüğü?ne başvurmuş ve bu bölgemizin turizm alanına girmesini sağladık. Derneğimizin çalışmaları devam etmektedir. 

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398