• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
RAMAZAN YARDIMI
Saat
Site Haritası
Üyelik Girişi

KAYAKÖY MAHALLESİ DERNEĞİ


Kavak Kayaköy Mahallesi Derneği 


Dernek Başkanı 
Mehmet GÜNGÖR : 0 533 591 11 92

Kayaköy Mahallesi Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2008 yılı Aralık ayında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren üye kayıt işlemlerine başlanmıştır. 

Yaz dönemi içerisinde köyün ihtiyaçları olan ve köyün ortak malları bulunan Köy Cami ve çevresi, Köy mezarlığı ve çevresi ile dar yolların genişletilmesi gündeme alınmış olup, 2009 yılı içerisinde öncelikle köyün içerisinde bulunan 100 metrelik yol genişletilmiştir. Buna ilaveten Orman İşletme Müdürlüğü'nden fidan temin edilerek köy içerisinde bulunan boş alanlara ve köyün başında bulunan su deposunun etrafında fidanlama çalışması yapılmıştır. 

Yine fidan dikilen alanların etrafı beton kazık ve tel örgü ile çevrilmiştir. 2010 yılı içerisinde Mah. camisinin eksikleri giderilirken, caminin alt katı yeniden boya badana ve tefrişatı düzenlenerek hem namaz kılınır hale getirilmiş ve 30 metrekarelik bir alanda kütüphaneye dönüştürülmüştür. 

Aynı yıl içerisinde mah. mezarlığının içinden geçen yolun kenarındaki beton kazıkların eksiklikleri tamamlanmış, tel örgü ile çevrilmiş 3 adet demir kapı ile mezarlıkta düzenleme yapılmıştır. Aynı yıl mezar içerisine 10 metrekare civarında çeşme ve üstüne mescit yaptırılarak hem köyün hem de yoldan geçen insanların bir takım su ihtiyaçlarını karşılama ve mezarlık ziyaretlerindeki ibadet etme imkanı verilmiştir. 

2011 yılı içerisinde komşuların bir takım düğün ve cenazelerde ihtiyaçları olan masa, sandalye, oturak ve seccade temin edilmiş zaman içerisinde vuku bulan cenazelerde cenazeye katılanların yemek ihtiyaçları karşılanmıştır. Köy muhtarlığı ile ortak çalışmak suretiyle köy hizmetlerinden yararlanılarak ilçe merkezine ikinci bir yol ile ulaşılması için yol genişletilmesi ve çakıllanması sağlanmıştır. Ayrıca köy mezarlığından Tepecik Mah.istikametine giden 500 metrelik yol açılıp, köprü inşaatı tamamlanarak çakıllandı ve hizmete açıldı. Böylece köyümüzden ilçe merkezine 3 ayrı yoldan ulaşılma imkanı sağlandı.

Köyün gençlerine sportif faaliyetlerini rahatlıkla sürdürebilmeleri için eski köy mevkiinde 2,5 dönüm alan İl Özel İdaresi'nin dozeri ile düzeltilerek futbol sahası oluşturuldu. 

2012 yılında ise bu futbol sahası Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nden temin edilen demir kazık ve tel örgü ile çevre düzenlemesi yapıldı. Kale direkleri temin edildi, spor sahası oluşturuldu. Şu anda çocuklarımız rahatlıkla boş saatlerinde okul dönüşlerinde top oynamaktadırlar.

Bahar döneminde de bu sahanın etrafı orman işletmesinden temin edilen 130 adet çam fidanı ile ağaçlandırılmıştır. Mayıs ve Haziran aylarında mevcut bulunan eski köy konağı binası yıkılarak planlı projeli 300 metrekare üzerinde yeni bir inşaata başlanmış olup, beton ve tuğla işleme işlemi ile su bağlantıları ve çatısı yapıldı. Yapılan bina da şunlar bulunmakta;

Zemin kat; şadırvanlar, tuvaletler ve gasilhane 

Birinci kat; muhtar odası, dernek odası, misafirhane, tuvalet, banyo ve yemekhane salonu 

İkinci kat; İmam Evi

Ekim Kasım ayları içerisinde Samsun İl Özel İdare ile yapılan çalışmalar kapsamında mevcut olan eski okulun boş arazisinin yerine Kaya Köyü Reşat Bey Çocuk Parkı adıyla çocuklarımızın gönül rahatlığı ile oynayabileceği bir park yapılmıştır. 

Mevcut su pompasının yetersizliğinden dolayı ikinci bir dalgıç pompa temin edilerek önümüzdeki yıllarda köye daha çok su verme imkanı sağlanmıştır. Çalışmalarımıza karınca kararınca her kim katkıda bulunuyorsa hepsine tek tek teşekkür ediyoruz. 

Kendisini Kayaköylü kabul eden, Kaya Köyü'ne de benim bir damla da olsa katkım olsun diyen Köyde - İlçe Merkezinde - Samsun'da ve gurbette olan Kaya köylülerin derneğimize üye olmalarını üyelik haklarından yararlanmalarını, köye geldiklerinde düzgün yol, akan suyu bulunan, çocuklarını eğlendirecek park ve spor sahası olan modern bir tatil köyü istiyorlarsa, rahmetli olan anne ve babalarını memnun etmek istiyorlarsa köylerini ziyaret etsinler, derneğimize üye olsunlar. Bizde onların kederlerini, sevinçlerine ortak olalım. 
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398