• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadef.federasyon/
 
BİZİ TAKİP EDİNİZ
Site Haritası
Saat
Üyelik Girişi

TURNUVA KATILIM KOŞULLARI

 

KA-DEF (KAVAK DERNEKLER FEDERASYONU)

1 NCİ GENÇLİK KOLLARI HALI SAHA 

FUTBOL TURNUVASI


KURAL VE GİRİŞ KOŞULLARI
 KA-DEF (Kavak Dernekler Federasyonu) , KA-DEF Gençlik kolları  organizasyonu ile düzenlenecek  Halı Saha Futbol Turnuvası Tertip Komitesi belirlenerek;
Tertip Komitesi  17/08/ 2020  tarihinde ilk toplantısını yaparak, Halı Saha Futbol Turnuvasının kurallarını, giriş şartlarını belirledi. 
Halı Saha Futbol Turnuvası için 03/09 /2020 mesai bitimine kadar başvuru süresi belirlenirken, müsabaka tarihleri, katılımcı takım sayısı belirlendikten sonra, fikstür çekimi sırasında tespit edilecektir. Turnuva ile ilgili tüm duyuru ve bilgiler, karşılaşma sonuçları, puan durumları, itirazlar sonucu tertip komitesi kararlarını https://www.kadef.org.tr/ SPOR   adresinden ve sosyal medya FACEBOOK /WHATSAP ‘tan  takip edebilirsiniz.
Başvuru Şartları:

Turnuvaya; KAVAK DERNEKLER FEDERASYONU ’na bağlı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) üyeleri ve çocukları ile KAVAK DERNEKLER FEDERASYONU’na kayıtlı olmayan Kavak’lı STK’lar ,Kavak İlçesi Merkez ve Mahalleri (köylerine) kayıtlı tüm KAVAK’lı hemşehrilerimizin kuracakları takımlar ile katılabilirler. Katılacak takımlar ve oyuncuları için istenen belgeler “Başvuru Katılım Beyanında” belirtilmiştir.
Başvuru yapan takımların turnuvaya kabul işlemleri hususunda tertip komitesi tek yetkili organdır. Takımların turnuvaya kabul edilip edilmemeleri hususunda verecekleri karar kesindir.

Turnuvaya katılacak takımların  TAKIM SORUMLULARI /Takım kaptanları Takımlarından sorumludurlar.
3.      Turnuvaya katılacak olan takımların oyuncuları için yaş sınırlaması 16 YAŞINDAN GÜN ALMIŞ OLMAK, 18 YAŞ ALTI  3 KİŞİ VELİ İZNİ İLE OYNAYABİLİR .
4.      Turnuvaya katılacak olan takımlar, takımlarında  2019-2020 vizesi yaptırmayan        3 Amatör futbolcu oynatabilirler.
TURNUVALAR ……/……/.2020 - ……../……../2020  TARİHLERİ ARASINDA  KADIKÖY FUTBOL TESİSLERİNDE 9’AR KİŞİ VE 8 YEDEK OLMAK SURETİYLE 17 KİŞİ OLARAK OYNANACAKTIR.
6.      Tertip komitesinin belirlediği TURNUVA KATILIM ÜCRETİ TAKIM BAŞI        ………………….TL  ‘yi KA-DEF GENÇLİK KOLLARI MALİ İŞLER KOMİTESİNE
Alındı Belgesi karşılığında yatırmayan takımlar turnuvaya alınmayacaklardır.

7.      Turnuvaya katılacak takım Alındı Belgesi İle beraber takımların dosyalarını  TURNUVA TERTİP KOMİTESİ’ne ibraz etmek zorundadır. İbraz eden takımlar tertip komitesinin incelemeleri sonucunda  Turnuvaya müracatını en az bir hafta içinde ilgili takımın sorumlusuna bilgi vermek zorundadır. Müracaat tarihi tertip komitesine evraklarını teslim ettiği gün olarak belirlenmiştir.
8.      Mahalle takımları; oyuncu çıkartamama durumunda turnuvaya katılmamış Kavak Mahallelerinden  2 kişi lisanslı olmamak kaydıyla takımına oyuncu alabilir. 3 ncü bir oyuncu aldığı ve sahada oynadığı tespit edilirse turnuvadan diskalifiye edilir.
Ayrıca hane sayısı az olan mahallelerimiz muhtarlıklar bir ise aynı çatı altında takım kurabilirler.

Turnuvaya katılacak takım sayısına göre turnuva fisktürü, TERTİP KOMİTESİ ve takım sorumluları huzurunda belirlenen tarihte fisktür çekimi yapılacaktır.
Kura çekimi, karşılaşmaların sonuçları, puan durumları, tertip komitesi kararları ve diğer turnuva ile ilgili her türlü bilgi ve duyuru https://www.kadef.org.tr SPOR  adresi ve  sosyal medya FACEBOOK /WHATSAP  hesaplarında  takip edebilirsiniz.
Karşılaşmaların hakemleri ve saha komiserleri Tertip Komitesi tarafından belirlenir ve atanır.
 
Turnuva Kuralları:

Takımlar en az 9 en çok 17 kişiden oluşur. KA-DEF’e kayıtlı Dernekler ve üyeleri, Kavak İlçesi Merkez ve Mahalleri (köylerine) kayıtlı tüm KAVAK’lı hemşehrilerimizden oluşmak zorundadır.. Bir oyuncu sadece bir takımda oynayabilir, başka takımda oynayamaz.
Her takım 1 kaleci 8 oyuncu ile oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır. Takım isimlerinin katıldıkları kurumun adını temsil edecek şekilde belirlenmesi turnuvanın amacına daha uygun olacağı için zorunludur.
3.     Maçına eksik oyuncu ile gelen takım en az 1 kaleci 6 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde, hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatinden 10 dakika geç gelmesi durumunda karşılaşma hakem tarafından tatil edilir ve o takım 3-0 hükmen yenik sayılır.
Ayrıca maç içinde bir takımın 3 kırmızı kart görüp 6 kişi kalması halinde, o takım  galip bile olsa 3-0 hükmen yenik sayılır, rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.
Karşılaşan takımların oyuncuları, takım listelerine göre saha komiseri tarafından kontrol edilir, takım sorumluları tarafından oyunculara itiraz gelmesi durumunda saha komiseri kimlik kontrolü isteyebilir, uygunsa hakem karşılaşmayı başlatır.
6.     Takımlar maç saatinden en az 5 dakika önce sahada hazır bulunacaktır.
7.     Turnuvada oynayan takımlar Halı Saha Oyuncuları PANDEMİ BİLGİLERİ Formunu doldurmak ve ateşlerini ölçtürmek zorundadır.   Koronovirüs nedeniyle ateşlerini ölçtürmeyen oyuncu ve takımlar sahaya alınmayacaktır. 
 
 

8.     Oyuncu değişiklikleri de saha komiseri tarafından listelere uygun olarak yapılır. Karşılaşma başladıktan sonra takım listelerine yapılan itiraz sonucu maç tatil edilmez, oynanır, karşılaşma sonunda hakem raporuna bu itirazı belirtir, ya da karşılaşma bittikten sonra yapılacak listelere itirazlar tertip komitesi tarafından karara bağlanır.  Listelere aykırı oyuncu oynatan takım o karşılaşma için 3-0 hükmen yenik sayılır.
 

Maçtan sonra yapılacak yazılı itirazlar ise en geç 2 saat içerisinde tertip komitesine ulaştırılmak zorundadır. Bunun haricindeki itirazlar değerlendirme dışında bırakılacaktır. İtirazlar en kısa sürede tertip komitesi tarafından değerlendirilerek internet sitesinden ve ilgili takım sorumlularına sonuçlarbildirilir.
Karşılaşmalar oluşturulacak katılımcı takım sayısına göre; eleme veya tek devre lig usulüne göre oynanır.
Turnuvanın eleme usulüne göre oynanması halinde; galip gelen takım bir üst tura çıkar.
Eleme maçının berabere sona ermesi durumunda uzatma olmaksızın seri penaltı atışlarına geçilir.
Seri penaltı atışları neticesine göre üst tura çıkan takım belirlenir.
Turnuvanın lig usulü oynanması halinde; sonunda puan sıralamasında grupların
1ve 2.nci takımları üst tura yükselir. Puanlarda eşitlik olması durumunda 1. ve 2. takımı belirlemek için “ikili averaja” (Takımların birbirleri ile yaptıkları karşılaşma sonucuna) bakılır. Eşitlik yine bozulmazsa gol averajına göre karar verilir

Maçların katılımcı takım sayısına göre hangi usulde oynanacağı, lig usulünde oynanacaksa grup sayısı ve gruptan çıkacak takım sayısı, sıralaması konularında organizasyon kurulu değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ancak bu değişiklikler ve nihai durum katılımcı sayısının belirlenmesinden itibaren en geç 1 hafta içerisinde ilan yolu ile duyurulacaktır.
Turnuvanın hangi usulde oynanacağı belirlendikten sonra, takım eşleştirmeleri yapılır. Eleme veya lig usulüne göre kura çekimi yapılır. Kura çekiminde seri başı uygulaması yapılmaz. Fikstür oluşturulurken ilk yazılan takım ev sahibi; ikinci yazılan takım deplasman statüsünde olacaktır.
 Gol krallığı
Turnuva süresince en fazla gol atan oyuncu gol kralı unvanını elde eder. Oyuncunun bir maçta attığı gol sayısı 8’i geçmiş bile olsa o maç için sadece 8 gol atmış sayılır. Gol sayılarında eşitlik durumunda takımı şampiyon olan ya da daha iyi derece ile turnuvayı bitiren oyuncu, yine eşitlik olması durumunda her 2 (ya da daha fazla) oyuncu da gol kralı unvanını elde eder.
 
  

Oyun Kuralları:

Maçlara kolye, yüzük ve saat vb. tehlikeli aksesuarla çıkılamaz.
Ayrıca pantolon gömlek gibi giysilerle oynanamaz
 Siyasi, dini, sosyal v.b içeriklerde propaganda amacı taşıyan bayrak flama forma gibi ürünlerin kullanılması yasaktır.
Müsabakalar her türlü normal spor kıyafetleri halı saha ayakkabısı ile oynanabilir. Katılımcı her takım tek tip forma ile müsabakalara katılmak zorundadır. Forma renklerinin benzer olması durumunda hangi takımın yelek giyeceğine kura çekimi neticesinde karar verilir.
Her takım 3 oyuncu değiştirebilir, oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçilir oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar.
Turnuva maçları 2 x 30 dakika oynanır, devre arası dinlenme süresi 5 dakikadan fazla olamaz. 
Ofsayt ve geri pas dışındaki bütün futbol kuralları geçerlidir.
Ancak:
Serbest vuruşlarda baraj mesafesi, 3(üç) normal adım mesafesidir.
Ofsayt kuralları uygulanmayacaktır.
Aut atışlarını kullanmak zorunludur.
 Direk yapılan aut atışında hiç kimseye değmeden kaleye giren top gol sayılmaz.
Maçı yöneten hakemin sakatlanması veya kendisinin devam etmek istememesi gibi hallerde tertip komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye yetkilidir.
Oyun kurallarından ihraç cezası alan oyuncu 
1 maç oynayamaz.
·          İhraç cezasının sebebi hakem raporuna göre  kasti bilerek faullerden direk kırmızı kart cezalı oyuncu,  2 maç üst üste oynayamaz  
Küfür ve saldırı gibi nedenlerden olursa, oyuncu turnuvadan ihraç,
Hakem Raporuna göre Ağır şiddet,hakaret ve küfür eden oyuncular daha sonra organize edilecek KA-DEF turnuvalarında,  adı geçen oyuncular tertip komitesi kararı ile oynayamaz.  
Bu oyuncuların durumları hakem raporu, varsa itiraz dilekçesi göz önüne alınarak tertip komitesi tarafından karara bağlanır. Kararlar KA-DEF turnuva dosyasına konur.

Maçlarda galibiyete 3, beraberliğe 1, mağlubiyete ise 0 puan uygulanır.
Guruplarında 1. ve 2. sıralarda yer alan takımlar bir üst tura yükselirler. Bir üst tur maçlarda yer alan takımlar; maçlarını eleme usulüne göre oynarlar. Maçların berabere bitmesi durumunda üst tura geçecek takım müsabakadan hemen sonra seri şekilde yapılacak 5' er penaltı sonucunda belirlenir. Penaltı atışları eşitlik bozulana kadar devam eder.
Turnuva sonunda dereceye giren ilk üç takıma kupa, oyuncularına hatıra madalyası verilecektir.
Burada yazılı olmayan kurallar haricinde çıkacak her hangi bir anlaşmazlık halinde verilecek yazılı dilekçeye istinaden veya resen Tertip Komitesi yetkilidir.
 
ÖDÜLLENDİRME :
Turnuvanın Final Şöleninde;  Turnuva Sonu Yemeğinde;

1.nci takıma  Şampiyonluk Kupası , Madalya ve Şampiyonluk ödülü
2.nci takıma Kupa, Madalya ve  2.lik Ödülü
3.ncü takıma kupa,Madalya  ve 3.lük ödülü
Gol Kralı Ödülü                                            
Tüm Takımlara Plaket
Centilmenlik Ödülü
Hakemlere Plaket
 
TERTİP KOMİTESİ
1-      Sezahattin TEMURKIRAN  - Telefon :
2-      Ümmet ÖNGÖR  - Telefon :
3-      Adem SEKMENOĞLU - Telefon :
4-      Semih DEMİRCİ - Telefon :
5-      Ersin KARATAY - Telefon :
 
MALİ İŞLER KOMİTESİ
1-      Metin ŞEYBAN - Telefon :
2-      Tanju KÖKSAL - Telefon :
3-      Ramazan İNAN - Telefon :
4-      Seydi TEMURKIRAN - Telefon :
 
KA-DEF  (Kavak Dernekler Federasyonu) 1.nci gençlik kolları halı saha futbol turnuvası     17/08/ 2020  tarihinde ilk toplantısını yaparak, Halı Saha Futbol Turnuvasının Tertip Komitesini,  Turnuva Giriş Koşulları ve  kurallarını Takım Başkanları ile belirlemiş olup,  Giriş koşulları ve Kuralları uygulama yetkisini TERTİP KOMİTESİNE  oybirliği ile vermiştir.
Katılım Beyanını imza altına alan her takım sorumlusu, takım kaptanı ve oyuncusu yukarıdaki Turnuva Kural ve Giriş Koşullarını kabul etmiş sayılır.
 

 

Sezahattin TEMÜRKIRAN                        Ümmet ÖNGÖR                                    Adem SEKMENOĞLU 

 

 

                                              Semih DEMİRCİ                                         Ersin KARATAY

KA-DEF

GENÇLİK KOLLARI 1.NCİ HALI SAHA TURNUVASI

KATILIM FORMU

    TAKIMIN ADI

…………………………………………..

   TAKIMIN FORMA RENGİ

…………………………………..............

   TAKIM SORUMLUSU

   ADI/SOYADI

   CEP TEL

 

………………………………………….

………………………………………….

   TAKIM KAPTANI

   ADI/SOYADI

   CEP TEL

 

………………………………………….

…………………………………………

SPORCU BİLGİLERİ

 

 S.N0

         ADI SOYADI     

          TC.NO

  D.TARİHİ

    TELEFON

     İMZA

   1

 

 

 

 

 

   2

 

 

 

 

 

   3

 

 

 

 

 

   4

 

 

 

 

 

   5

 

 

 

 

 

   6

 

 

 

 

 

   7

 

 

 

 

 

   8

 

 

 

 

 

   9


 

 

 

 

 

  10


 

 

 

 

 

  11


 

 

 

 

 

  12


 

 

 

 

 

  13


 

 

 

 

 

  14


 

 

 

 

 

  15


 

 

 

 

 

  16


 

 

 

 

 

  17


 

 

 

 

 

 

NOT:    Not: Yukarıda belirtilen takımımızın fair-play kurallarına uygun davranacağını beyan eder, aksi bir durumda”KA-DEFGENÇLİK KOLLARI 1.NCİ HALI SAHA TURNUVASI’’Spor organizasyonundan ihraç edileceğimiz tarafımıza sözlü ve yazılı olarak söylenmiş olup; Turnuva kitapçığında yer alan tüm kural ve kaidelere uyacağımızı beyan etmiş bulunmaktayız.Takım Sorumlusu
 Ad   Soyad / İMZA

 

                                                                                                                             ….. /..... / 2020

 

 

 

VELİ İZİN BELGESİ

 

 

                  Velisi bulunduğum  ……………………………………………………………………………………………………….’ın ………. 2020 döneminde gerçekleştirilecek olan KA-DEF GENÇLİK KOLLARI 1.NCİ HALI SAHA TURNUVASINA katılmasına izin veriyorum.

                 Katılımcının belirtilen tarihler arasında düzenlenecek turnuva süresince görevlilerin vereceği talimatlara uyacağını ve karşılaşabileceği kaza vb. riskler ile bu nedenlerden dolayı kendisine yapılabilecek tıbbi müdahalelerin sonuçlarını kabul edeceğimi şimdiden taahhüt ederim.

 

 

VELİNİN

Adı Soyadı:   

 

 

İmzası:

 

 

 KA-DEF

GENÇLİK KOLLARI 1.NCİ HALI SAHA TURNUVASI

 

TAAHHÜTNAME

KA-DEF GENÇLİK KOLLARI 1.NCİ HALI SAHA TURNUVASI  Organizasyon Statülerini okudum.

Statülerde yer alan şartlara eksiksiz uymayı taahhüt ediyorum.

 

 

Adı – Soyadı İmza

 

 

SAĞLIK BEYANI

KA-DEF GENÇLİK KOLLARI 1.NCİ HALI SAHA TURNUVASI  Organizasyonu kapsamında düzenlenecek olan spor etkinliklerine katılmamda herhangi bir sağlık problemim bulunmadığını beyan ederim.

 

Ad – Soyad              : ……………………………………………………………………………..

 T.C.                           : ……………………………………………………………………………..

 Doğum Tarihi       : ……………………………………………………………………………..

 İmza                        : ……………………………………………………………………………..

 

 

Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37847.4080
Euro8.95348.9893