KADEF GENEL BAŞKANI - OP.DR. YILMAZ KARAGÖZ

Kavak Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Op.Dr. Yılmaz KARAGÖZ, 1954 yılında Samsunun Kavak İlçesi Mehmetpaşa Mahallesinde Düriye ve Ali KARAGÖZ çiftinin ilk çocuğu olarak dünyaya gözlerini açar. 

Çocukluk ve gençlik yıllarının önemli bir bölümünü rençperlik yapan ailesinin geçimine katkıda bulunmak amacıyla tarla ve bahçelerde çalışarak geçirir. İlk ve orta öğrenimini Kavak'ta tamamlar. Eğitimini sürdürebilmek için İstanbul'a gurbete gider. Kabataş Erkek Lisesini başarıyla bitirdikten sonra üniversite sınavında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanır. Zorlu bir öğrenimin ardından 1978 yılında, Kavak'a doktor olarak geri döner. 

Kavak'ta hükümet tabipliği yaparken Fen Bilgisi Öğretmeni Müberra öğretmenle evlenir. İlk çocukları Gürcan 1 yıl sonra 1979 yılında dünyaya gelir. 1981 yılında Sinop - Erfelek İlçesi Sağlık Ocağı tabipliğine atanır. Bir yıl sonra Sinop İli Sağlık Müdürlüğüne getirilen Karagöz'ün ikinci çocuğu Tuba 1982 yılında Sinop'ta dünyaya gelir. 1984 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Asistanı olarak göreve başlayan Karagöz 1988 yılında aynı hastanede Genel Cerrahi Başasistanı olur. 1992 yılında ise Samsun Devlet Hastanesine Genel Cerrah olarak atanır. Karagöz halen Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaktadır.