SARALAN MAH: DERNEĞİ


Kavak Saralan Mahallesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Dernek Başkanı Fevzi EVCEN
0 505 893 34 98 
0 532 161 03 75


Kavak Saralan Mahallesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Mart 2010 yılında kurulmuştur. Bu tarihten itibaren üye kayıt işlemlerine başlamıştır. 

Dernek olarak bizler mahallemizi güzelleştirmek, camii, yol su ve hayır kurumlarını yaptırmak, yaşatmak, mahallemize cenazeler için gelen misafirlerimize yemek ikram etmek, yakın köylerimizdeki cenazelere gidecek olan mahalle halkına vasıtalar temin etmek, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, kültürel faaliyetlerde bulunmak amacıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Bu hedefleri kurulduğumuz süre zarfında nisbeten de olsa gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Her yıl düzenlediğimiz yaz şenliklerinde insanlarımızı bir araya getirerek birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Bünyesine dahi olduğumuz KADEF sayesinde derneğimizi her platformda görmek mümkündür. 

Bu yıl 2013 yılı Ağustos ayında Ramazan Bayramı'nın 2. günü Mahalle Camimizde mevlit okutulacak, Bayramın 3. Günü'de şenlik yapılacaktır. Tüm hemşehrilerimizi mevlit ve şenliğimize bekleriz

Halkımızın paylaşma, dayanışma ve birlikte hareket etme yönünü ön plana çıkarmak için elimizden geldiğince güç sarf ediyoruz. Bu bağlamda Samsun'da veya Samsun dışındaki tüm köylülerimizi derneğimize üye olmaya davet ediyoruz. 

Eğer bizler köyümüze insanımıza çocuklarımıza hizmet etmek istiyorsak kurmuş olduğumuz derneğe üye olmalıyız. Ayda verilecek bir paket sigara parası ile köyümüzü ve köylümüzü el üstünde tutmak tutmak mümkün. Eğer bu yazıyı okuyanlar köyümüzün derneğine üye olmuş olsa, şikayette bulunduğumuz sosyal, siyasal, kültürel hiçbir şey kalmaz ve her küllük, güllük olur. Tüm köylülerimize teşekkürlerimi sunuyorum. 


DERNEK YÖNETİM KURULU

Fevzi Evcen Başkan
Hüseyin Aymaz(Başkan Yardımcısı)
Faruk Altunay (Sayman)
Recep Kaçmaz (Üye)
Bahri Ecer  (Üye)