ÇİVRİL MAHALLESİ DERNEĞİ


Kavak Çivril Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Köyü Derneği
Dernek Başkanı Hicabi Özenç
0 533 517 99 24Kavak Çivril Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz 2009 yılında 7 kurucu üye ile faaliyete başlamış, kısa süre içerisinde 150 üyeye ulaşılmıştır. Dernek olarak köyümüzün kültür değerlerini korumak ve yaşatmak, insanlarımız arasındaki işbirliğini yaygınlaştırmak, sevinç, üzüntü ve acıları paylaşacak sağlam dostluklar kurulmasını sağlamaktır. Bu amacımız doğrultusunda epeyi bir yol aldığımızı söylemek mümkün. 


Derneğimiz bu ideallerini gerçekleştirmek için aynı ideal uğruna kurulan Kavak Dernekler Federasyonu KADEF'in kuruluşuna katkı vererek KADEF'in ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. KADEF'e katıldığımız günden itibaren, köyümüzün ve hemşehrilerimizin sesini daha gür sesle ifade etme imkanı bulduk.


Köyümüzün ihtiyacı olan yemekhane yapımını derneğimiz üstlenmiş olup, cenaze, düğün ve etkinliklerde faal olarak kullanılması için 300 metre kare üzerine temeli atılmış, yüzde 80'i tamamlanmıştır. Bittiğinde 500 metrekare kullanım alanına sahip olacak olan yemekhanemiz, 2 katlı olup bayan ve erkek bölümlerinin yanı sıra alt katta şadırvan ve lavabo ve tuvaletleri bulunmaktadır. İnşallah kısa zaman içerisinde köyümüze yemekhanemizi kazandıracağız. 


Dernek üyelerimizi bir arada tutmak, işbirliği ve dostluğu arttırmak amacıyla her yıl çeşitli periyotlarla kahvaltı, iftar vermekteyiz. Özellikle iftar yemeğimiz Ramazan ayı arifesi akşamı köyümüzde geleneksel olarak düzenlenmektedir. 


Derneğimizin faaliyetlerini arttırması, köyümüzün ortak giderlerini daha rahat karşılayabilmesi için herkesi köy derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Sonuç olarak aylık sigara parasına kendi köyümüze sahip çıkabilme imkanına sahibiz. Neticede yapılan her türlü yatırım köyümüzde ortak olarak kullanılmaktadır. Kendi köyüne yapılacak hizmetlerde benim de katkım olsun diyen herkesi derneğimize bekliyoruz. Duyarlılığınız köyümüzün geleceğini şekillendirecektir.