EĞİTİM SEMİNERLERİ

 

Fransız bilim adamı Paul Richer, "Ekmekten sonra eğitim bir ülkenin en büyük ihtiyacıdır" diyerek eğitimin önemini en üst sıralarda göstermiştir. Peki, eğitim nedir ve KADEF olarak biz eğitimin neresinde olmalıyız?

 

Şu gayet iyi bilinmelidir ki, bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği bir dünyada gelişmelere ayak uydurabilmek, dünyaya daha geniş pencereden bakabilmek ve analitik düşünüp fikirler üretebilmek ancak eğitimle mümkündür. Bilimde, ekonomide, kültürel açıdan bir adım öne geçmek isteyen toplumlar mutlaka bireylerinin örgün ve yaygın her türlü eğitime ulaşabilmesini sağlamalıdır.

 

Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) olarak kendi öz kültürünün öğelerini sürdüren ve varlığını devam ettirmek isteyen bir toplumun temsilcisi olmakta kararlıyız. Kültürümüzün özünü koruması, zenginleşerek devam edebileceği uygun ortamı bulabilmesi için eğitilmiş ve bu nitelikleri kazanmış insanlara ihtiyacımız bulunmaktadır.

 

Eğitilmiş ve bu nitelikleri kazanmış insanların oluşturduğu bir toplum hedefiyle hareket eden federasyonumuz, ilk adım olarak bünyesinde kütüphane oluşturmuştur. Lokalimizi kullanan üyelerimiz kütüphaneden faydalanabilmektedir. Bu atılan adım ile üyelerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamayı arzulamaktayız.

 

Yine KADEF olarak lokalimizde üyelerimize yönelik olarak eğitim seminerleri düzenlemekteyiz. Özgüveni yüksek insanlar yetiştirebilmek için çalışmalarımızı ilerleyen zamanlarda daha geniş yelpazede devam ettirmeyi planlıyoruz.