SAMSUN AMİSOS CAFE VE TELEFERİK

12.02.2013


TELEFERİK 
 
Samsun'da Batı Park ile Baruthane Tümülüsleri arasında kurulan teleferik 323 metre uzunluğunda. Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olan teleferik, peyzaj amaçlı düşünüldü. Baruthane Tümülüslerinin de bulunduğu 30 dönümlük yer yeşil alan ve arkeolojik müze olarak hazırlandı. Muhteşem bir manzarası olan Tümülüsler, özellikle turistlerin ilgisini çekiyor ve teleferik, manzara terası ve kafe-restoranı ile bir bütünlük oluşturarak Samsun'un kültür turizmine önemli bir katkıda bulunuyor.


AMİSOS CAFE
Samsun'un en güzel mekanlarından Amisos Cafe & Restaurant'da menü çeşitliliği yönünden zengin, yemeklerinin lezzet kalitesini ve damak tadınıza uygunluğunun iyi olduğu bir yer. Sunulan hizmetin kalitesi, çalışanların güleryüzlülüğü, mekanın atmosferi, konforu, temizliği, tarihi dokusu ve manzaranın eşsiz güzelliği sizi oldukça memnun edecektir. 


Mülkü Samsun Belediyesine ait olan bu yer Amisos Cafe & Restaurant tarafindan işletiliyor. Samsun Amisos tepesi, Samsun'a batı yönünden giriş yaptığınızda, şehir merkezine girmeyip, Batıpark?ın karşısında bulunan tarihi özellikleri korunarak, günümüz modern görüntüleri ile çeşitlendirilmiş çok güzel manzarlı bir mesire yerlerinden birisidir. Eşsiz Karadeniz manzarasının yanı sıra gezip görebileceğiniz bir höyüğünde olduğu tarihi bir mekan. 


Amisos Cafe & Restaurant'da tam olarak burada yer almaktadır. Özellikle geceleri ışıklandırması ve ahşap yolları sizi oldukça etkileyecektir. Belediye'nin işlettiği teleferiğin zirvesi de tam burada son bulmaktadır. Türk mutfağından eşsiz yemekler, tatlılar ve içecekler oldukça başarılı olarak sunuluyor. Ayrıca sabahları açık büfe kahvaltı her daim mevcut olmakta.


Telefon ; 0362 445 06 54

Adres ; Baruthane Mevkii Çan Sok. Teleferik Yanı / Samsun