SARAYKENT KÖYÜ DERNEĞİ

18.01.2013

Kavak Saraykent Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Dernek Başkanı Cavit Yıldırım


Derneğimiz 2011 yılında kurulmuştur. Derneğimizin kurulma amacı, köyümüzün ortak gelenek, görenek ve ananelerini yaşatmak, köylülerimizi bir arada tutmak, birlik ve beraberliği sağlamak ve köyümüzün ortak hizmet alanlarının giderlerini karşılamaktır. 


Bu bağlamda derneğimiz kurulduğu günden itibaren köylülerimize yönelik hizmetlerini sürdürmektedir. Cenazelerde yemek, mevlüt ve araç tahsisi gibi hizmetler sağlanmaktadır. Köyümüz çok acilen bir yemekhane, bay bayan lavabo, şadırvan, morg ve cenaze yıkama yeri gibi tesislere ihtiyacı bulunmaktadır.  Dernek olarak sırasıyla bu ihtiyaçları karşılayabilmek için hareket etmektedir. Derneğimize katkı vererek çalışmalarımızı rahat bir ortamda yapabilmemizi sağlamak amacıyla Hacıbeyoğullarından köylümüz Sayın Mehmet Cömert ve Mustafa Cömert köydeki ahşap evini yeri ile birlikte derneğimize bağış yapmıştır. En büyük sıkıntılarımızdan biri olan yemekhane ve hizmet binamızın yapılmasına vesile olmuşlardır. Kendilerine bu yapmış oldukları bağıştan dolayı Dernek Yönetim Kurulu ve üyelerimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Bu binamızın etüt çalışmaları ve proje çizim işlemleri bitirilerek inşaat ruhsatı derneğimiz tarafından İl Özel İdare Müdürlüğü'nden alınmıştır. İnşaatımıza muhtemelen Mayıs ayında başlanılacaktır.


Derneğimiz kısa bir süre önce kurulmasına rağmen üyelerine cenaze hizmetlerinin dışında önemli etkinlikler gerçekleştirmiştir. Etkinlikler kapsamında köyümüzün tanıtımı videoya alınmış, tüm Türkiye'ye gösterilmiştir. Köyümüzün daha faal olabilmesi için KADEF çatısı altındaki dernekler arasına katılınmıştır. Ayrıca köylülerimizi bir arada tutmak, birlikteliğimizi geliştirmek amacıyla, İlkadım Belediyesi Unkapanı Düğün Salonu'nda toplu yemek verilmiştir. Köyümüzün kamuoyundaki tanıtımı ile ilgili olarak basın ile çalışmalar gerçekleştirilmiş, Saraykent ismi Samsun'a ve Dünya'ya duyurulmaya çalışılmıştır.


DERNEK YÖNETİM KURULU

Başkan Cavit Yıldırım
Başkan Yardımcısı Yusuf Cömert
Muhasip Recep Arslan 
Necmi Yıldırım
Nebi Cömert
Mustafa Cömert
Recep Cömert


DENETİM KURULU
Rasim Yıldırım
Mustafa Cömert
Vural Arslan